Asansörlü Nakliyat ve Taşıma - Taşı24

Asansörlü Nakliyat ve Taşıma Hizmetleri

Asansörlü Nakliyat Hizmeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Taşınma, insanın yaratıldığı günden beri uğraştığı bir iştir. Eşekler, develer, savaş arabaları... Eskilerin ulaşım aracı olan bu hayvanlar, sanayinin gelişmesi ve insanın üremesi ile yetersiz kaldı. Otomobilin icadıyla birlikte atların yerini makineler aldı. Daha sonra yük aracı icat edilmiş ve ağır yük taşıyan insanların acısı son bulmuştur. Atlar artık tonlarca yükü taşıyamaz. Kamyonun icadı ile ulaşım hızlandı. Tren, daha fazla eşya taşıma kabiliyeti ile devlet işlerini büyük ölçüde hızlandırdı.


İlerleyen teknolojiyle beraber asansörlü nakliyat işlemleri yaygın hale gelmiş ve hayatları kolaylaştırmıştır. Bu sayede insan ve hayvan gücü minimum düzeyde kullanılarak ev taşıma işlemleri gerçekleştirilmektedir.


Taşımacılıkta asansör sisteminin nakliyat firmasına da taşınma durumunda ki insanlara da çok büyük yararı olmaktadır. Asansörlü taşımacılıkta yüksek katlardan eşyanın daha kolay ve daha hızlı bir şekilde indirilmesi çıkarılması sağlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta asansör kullanımında eşyanın asansöre sağlam bir şekilde bağlanması sıkı bir şekilde tutturulmasıdır. Bu işlem sırasında asansörün etrafından uzak olunması da gerekli ve alınması gereken önlemler arasında yer almaktadır. Yüksek katlarda eşya taşınmasını kolaylaştıran sistem işin uzmanı kişiler tarafından kullanılmalı ve kullanım sırasında azmi dikkat ve özen gösterilmelidir. Eşya taşıma dikkatli ve özenli bir şekilde yapılması gereken bir iştir. Öncesinde eşyanın zarar görmemesi için sağlam bir şekilde paketlenmesi ve gerekli ambalaj işleminin yapılması önemlidir.


Asansörlü nakliyat hizmeti taşınma işleminin yapılacağı ev, ofis veya iş yerinde asansör bulunmaması durumunda büyük eşyalarınızın taşınması için gereklidir. Hatta asansöre sığamayacak veya kapılardan geçemeyecek büyüklükte eşyalarınızın taşınması için de kullanılmaktadır. Asansörlü ev taşıma işlemlerinizde asansör, süreci ve iş gücünü azalttığından ekstra bir maliyet gibi gözükse bile zaman kazancına sahip olacağından tercih edilebilmektedir.


Asansörlü nakliyat için kullanılan yük ve mobilya asansörleri ofis, ev ve diğer sanayi işlerinde çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Yük asansörleri, Çıkması imkânsız noktalara yükleri kolayca çıkarmaktadır. Personel yükseltici asansörler, çift pistonlu asansörler, tek pistonlu asansörler ve engelli asansörler şeklinde asansörler üretilmiştir.


Asansörlü Nakliyat Nedir?

Asansörlü nakliyat, teknolojinin gelişmesi sayesinde, ev taşıma işinin daha kolay ve pratik bir yöntemle gerçekleştirilmesini sağlamak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu sayede eşyalarınız çok güvenli ve kolay bir şekilde taşınır. Aynı zamanda zamandan da tasarruf edilmesini sağlayan bu yöntem çok yaygın ve popüler bir taşıma yöntemidir. Deneyimli işçi kadrosuyla beraber daha da kaliteli bir yönteme dönüşmektedir.


Asansörlü nakliyat, taşınması gereken eşyaların güvenli ve hızlı bir şekilde yüksek katlara zarar görmeden çıkarılmasını sağlayan, portatif ve modüler bir sistemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, nakliye sektöründe de büyük bir rol alan asansörler, kullanım alanlarının çeşitliliği ile uygun şartlar sağlandığı takdirde, nakliyat için oldukça güvenli bir yöntemdir. Asansörlü taşıma hizmeti ile binanın dış cephesine veya asansör sistemi kurulu bir araç ile eşyalarınız en sağlıklı şekilde kurulum yapılacak bölgeye uygun pencere veya balkon kullanılarak, taşıma işlemi tamamlanır.


Asansörlü Nakliyat Süreci Nasıldır?

Bilindik bir şekilde büyük yük taşıma tırlarının arka kısmına yerleştirilen elektrikle kontrol edilebilen asansörler, dışardan ulaşılması çok zor olan üst katlardaki dairelerin balkon veya pencerelerine kadar çıkarılmaktadır. Alt kısımda ve üst kısımda bulunan deneyimli personeller eşyalara zarar vermeyecek şekilde taşıma işlemlerini yaparlar.


Dairenin içindeki personeller, asansöre yükleme yaparlar ve asansör aşağı inince diğer personeller eşyaları tırın içine özenle yerleştirirler. Aynı şekilde taşınacağınız daire için de bu işlemin aynısı geçerlidir. Bu sayede hem hızlı hem de güvenli bir taşınma işlemi geçirebilirsiniz. Personellerin daha az yorulması da daha aktif ve verimli bir çalışma süreci geçirmelerini sağlamaktadır.


Asansörlü Nakliyat Faydaları Nelerdir?

Asansörlü nakliyat faydaları saymakla bitmemekle beraber çok rahat ve güvenilir, insan gücünden daha fazlasını yapabilen bir hizmettir. Bu sayede asansörlü nakliyat daha hızlı ve güvenilir bir yol olarak görülmektedir. Eşyalarınızın hasar almamasından tutun, komşularınızın daha az rahatsız olmasına kadar faydaları bulunmaktadır.


Birçok binadaki olumsuzluklar nedeniyle, özellikle üst katlara eşya çıkarmak veya indirmek çok zordur. Genellikle merdiven, kapı gibi yerlerin dar olması sebebiyle, eşyalar zarar görebildiği gibi, bina içindeki merdivenler, duvarlar, korkuluklar da zarar görebilir. Taşınma öncesinde, bina yönetimine, komşulara haber verilmiş dahi olsa, tüm gün süren ses ve apartmanın hasar görmesi gibi nedenlerden dolayı ciddi problemler çıkabilir. Taşınmanın zorlukları içerisinde, bir de bu gibi sorunlarla uğraşmamak veya en aza indirerek, kolayca taşınmak asansörlü taşıma ile mümkündür.


Sadece birkaç eşya taşımak için veya binadan başka türlü çıkarılamayan eşyalar için asansörlü nakliyat yapmak daha uygun fiyatlara gelebilmektedir. Bu seçeneği de nakliyat firmanız ile görüşerek kararlaştırabilirsiniz. Binadan çıkarılamayan bir buzdolabı için veya koltuk takımı için asansör kullanmak hem daha hızlı bir taşınma süreci geçirmenizi hem de daha az yorulmayı sağlamaktadır. 


Aşağıda asansörlü nakliyatın faydaları sıralanmıştır.

 • Daha rahat bir taşınma deneyimi sunar.
 • Çalışan işçiler daha az yorulduğu için daha aktif çalışırlar.
 • Eşyalarınız merdivenden taşınmaya göre daha az yıpranmış olur.
 • Taşınmanız daha kısa sürede tamamlanmış olur.
 • Komşularınızı ve çevrenizi daha az rahatsız etmiş olursunuz.
 • Merdiven boşlularının taşınma sürecinde zarar görmesi gibi bir endişeniz olmaz.
 • Bina yönetimi ile daha az sorun yaşayarak taşınmayı bitirirsiniz.

Asansörlü Nakliyat Güvenli midir?

Asansörlü nakliyatın güvenilirliği, firmadan firmaya ve asansör kalitesiyle beraber değişebilmektedir. Mekanizmaların doğru çalışması hem insan sağlığı açısından hem de eşyaların hasar görmemesi açısından önemlidir. Güvenilir olması sizlere sunulan garantiler ve çalışan işçilerin tecrübeli olmasından kaynaklanır. Aynı zamanda nakliyat firmalarının sağladığı güven sizlerin içinin de rahat olmasını sağlar. 


Mekanizmanın belirli aralıklarla bakımları yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte güvenli bir şekilde indirilmesi ve kaldırılması dışardaki bir sistem üzerinden sağlanmaktadır. Bundan dolayı eşyaların hasar alması, zarar görmesi ya da asansörlü nakliyat mekanizmasının devrilmesi gibi durumlar söz konusu değildir. Güvenli, zahmetsiz ve son derece pratik işlemler sonrasında eşyalarınız taşınmış olacaktır. Deneyimli işçi kadrosuyla çalışan nakliye firmaları gayet güvenli bir işçilikle evleri taşımaktadır. 

Asansörlü Nakliyat için Gereksimler Nelerdir?


Taşınma işlemlerinizin daha hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde gerçekleşmesi için asansörlü taşımacılığını tercih edebilirsiniz. Tabii bu hizmetten faydalanabilmeniz için, evinizin bulunduğu alanın asansör sisteminin kurulumuna uygun olması gerekir. Bunun için de, nakliye firması tarafından ev ve bina çevresinde ön inceleme yapılarak, cephe şartlarının uygunluğuna bakılır. Asansör aracının eve yaklaşabilmesi ve gerekli olan düzeneklerinin de kurulabilmesi için elektrik telleri, ağaç gibi etkenlere dikkat edilerek, en doğru yerin seçimi yapılır. Tüm bu koşulların uygun olması halinde, taşınma gününde, asansör sisteminin kurulumu yapılarak, taşıma işlemine başlanır.


Asansörlü nakliyat için gereksinimler basittir. Bu sayede her kesimin ulaşabileceği bir nakliyat süreci olmaktadır. Kalabalık ve uzun binaların üst katlarında oturan vatandaşlar için çok uygun ve kolay bir taşınma yöntemidir.


Asansörlü Nakliyat Firmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Günümüz koşulları, teknolojiden olabildiğince yararlanmayı gerektirir. Nakliye firmalarının birçoğu da buna katılarak, asansörlü taşıma hizmetini kullanmaya başlamıştır. Asansörlü taşıma, çok fazla tercih edilmesi ve avantajları nedeniyle nakliye hizmetlerinde oldukça önemli bir yer edinmiştir.


Asansörlü taşıma yüksek katlarda çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Giriş katlar için asansöre ihtiyaç duymadan taşıma yapılabilmektedir. Eşyanın her iki durumda da dikkatle taşınması ve olası hasara ihtimaline karşı sigortalanmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok fazla eşyalar için daha geniş hacimli araçlarla taşıma yapılarak tek seferde kolay bir taşıma yapılabilmektedir.


Taşımacılık sektöründe eşyaların korunması için öğrenilen ve yapılmakta olan işlemler eşyanın sağlam bir şekilde taşınması yönünde etkili olmaktadır. Taşınma konusunda gereken her şey iyi bir nakliyat firması tarafından en iyi yapılabilmektedir. İşinin ehli çalışma ekipleri tercih etmeye dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda firmaların eşya paketlemelerini dikkatlice yapmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.


Son olarak asansörlü taşımacılık da dikkat edilmesi gerkenlerden bir diğeri ise rüzgârlı havalarda bu yöntemin çok daha özenli ve dikkatli yapılması gerektiğidir.Asansörlü Nakliyat Fiyatları

Asansörlü nakliyat fiyatları, şehirden şehire, ilçeden ilçeye ve eşyaların yoğunluğuna göre değişmektedir. Asansörün hangi kata çıkacağı da fiyatın belirlenmesinde önemli olan bir faktördür. Örneğin 20.kata çıkacak bir asansörle nakliyatın, 5.kata çıkacak bir asansörle nakliyata göre ücreti daha fazla olacaktır. 


Aynı şekilde İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerdeki taşınma fiyatları da daha küçük şehirlere göre daha pahalı olabilmektedir. Çalışan personel sayısı da ücreti arttırabilir. 


Asansörlü Nakliyat Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Asansörlü nakliyat fiyatlarını belirlerken birden çok faktöre bağlı kalınması gerekmektedir. Aşağıda bu faktörler sıralanmıştır.

 • Dairenin kaçıncı katta olduğu
 • Dairede ne kadar eşya olduğu
 • Nakliyat sırasında ne kadar personelin çalışacağı
 • Nakliye yapılacak ilin ve ilçenin neresi olduğu

Karşında Taşı24

Ne zaman, nerede nakliyata ihtiyacın olursa
Taşı24 anında yanında.

7/24 Taşıyoruz

Sen neyi, ne zaman taşımak istersen anında taşıyoruz.

Eşyaların Güvende

Taşıdığımız eşyaları sigorta ile güvence altına alıyoruz.

Uygun Fiyat

Taşıma fiyatını anında öğrenebilir, ödemeyi nakit veya kredi kartı ile yapabilirsin.

Biz Hep Buradayız

Ne zaman yardıma ihtiyacın olursa müşteri hizmetlerimizle buradayız.

Canlı Takip

Taşıma sürecini canlı olarak takip edebilirsin.

Profesyonel Ekipler

Alanında uzman kişilerden oluşan ekiplerden kaliteli hizmet alırsın.

Sürpriz Yok

Taşıma fiyatını sabitliyor. Sürpriz fiyatla karşılaşmanı engelliyoruz.

Ek Hizmetler

Taşınırken hayatını kolaylaştıracak ek hizmetlerden dilediğini seçebilirsin.

FORMU DOLDURUN, HEMEN ARAYALIM!

Nakliyat için araç seçimini yap,
Taşı24 anında kapına gelsin.

Hemen Gönder
Kullanıcı Yorumları
Sen Nereye Eşyaların Hemen Oraya
Özgür Özen
Taşı24 Kullanıcısı
"İnternetten güvenilir nakliye firmalarını nereden bulurum derken Taşı24 firmasıyla karşılaştım. Mobil uygulamaya üye oldum ve gereksinimlerimi girdim. Yarım saat içerisinde nakliyeci kapıma geldi ve profesyonel bir şekilde taşınma işlemlerimi gerçekleştirdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum."